Hakeri pokreću nove napade kako bi ukrali Steam akreditive koristeći phishing tehniku „Browser-in-the-Browser“ koja postaje sve popularnija među akterima prijetnji
Jedna hakerska grupa se nedavno okomila na Steam naloge, a podatke korisnika kradu uz pomoć „Browser-in-the-Browser“ phishing strategije.
Ova tehnika je sve popularnija među sajber kriminalcima, a funkcioniše tako što se kreiraju lažni prozori za pretraživanje koji se pojavljuju u okviru regularnih pretraživača, kao sign-in pop-up stranice koje od korisnika traže da unesu korisnička imena i lozinke.
O novoj phishing metodi se priča još od marta. Upozorava se da napadači uz pomoć nje prave lažne formulare za logovanje na Steam, Microsoft, Google, ali i druge servise.
Kada je Steam platforma u pitanju, napadači ciljaju profesionalne gejmere, a cilj im je da nakon napada prodaju pristup njihovim nalozima. Steam stranice popularnih igrača koštaju između 100 i 300 hiljada dolara, dakle ozbiljan novac je u igri.
Sve ovo ne znači da obični korisnici ne bi trebalo da se čuvaju „Browser-in-the-Browser“ phishing napada. Opreznost je poželjna, a eksperti preporučuje da se poruke koje stižu od Steam, Discord i drugih gejming platformi uzimaju s rezervom, te da se ne klikće na linkove koji stižu od nepoznatih pošiljalaca.