Tokom Nintendo Direct događaja, kompanija je objavila neke informacije o The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom igri
The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom je postao zvanični naziv nastavka Breath of the Wild naslova. Prikazan je i novi trejler za dolazeću igru.
Taj mali trejler nam daje mnogo za razgovor, a nadamo se da ćemo vam donijeti još razmišljanja i analiza u dogledno vrijeme. Za sada, međutim, čini se da je najznačajnija nova informacija u tom pregledu podnaslov igre „suze kraljevstva“.
Na kraju krajeva, to ime (i nekoliko najfascinantnijih detalja u trejleru) snažno sugerišu da se Breath of the Wild i Tears of the Kingdom ne dešavaju samo na kraju jedne Zeldine vremenske linije, već mogu zapravo postojati negdje na kraju svake Zelda vremenske linije.
Suze kraljevstva (Tears of the Kingdom)
Šta su „suze kraljevstva?“ Da li je to igra sa frazom „ključevi kraljevstva?“ Moguće, ali je još vjerovatnije da se naslov odnosi na stvarne suze (ili barem božanski ekvivalent suzama). Na kraju krajeva, suze se ponavljaju u kasnijim igrama Legend of Zelda.
Prvi Zelda naslov koji ih je koristio bio je The Legend of Zelda: Tvilight Princess, koji je tražio od igrača da sakupe Tears of Light kako bi oživjeli Duhove svetlosti. Te suze su se ponovo pojavile u The Legend of Zelda: Spirit Tracks i Hyrule Warriors kao kolekcionarski predmeti potrebni za poboljšanje Linkovih mačeva i kao stavka resursa, respektivno.
Jedina druga Zelda igra koja je do sada uočljivo prikazivala suze je „The Legend of Zelda: Skyward Sword“, ali u toj igri se specifični predmeti nazivaju Sacred Tears i koriste se samo za omamljivanje čuvara Silent Realm-a. Ipak, Skyvard Sword je najranija igra u vremenskoj liniji Zelde, tako da biste to mogli shvatiti da znači da je koncept suza tehnički bio u predanju franšize od njenog poznatog početka.
Dakle, gde se „Suze kraljevstva“ uklapaju u sve ovo? Pa, početak tog novog trejlera jasno prikazuje mural misteriozne figure sa gigantskim ušima (ili možda sa elegantnim pokrivačem za glavu) okruženom sa sedam simbola u obliku suza. To bi mogle biti naslovne „Tears of the Kingdom“, a sigurno je moguće da bi vaš glavni cilj u igri mogao biti da ih prikupite.
To ne bi bio prvi put da je Zelda igra zasnovana na MacGuffin-u relevantnom za zaplet, i, ako je tačno, upotreba suza u tom kontekstu bi označila povratak na klasičniju Zelda avanturističku strukturu prikupljanja magičnih predmeta. Što se tiče toga ko je tajanstvena muralna figura, to bi vrlo lako mogao biti još jedan prikaz boginje Hylia, koja se reinkarnirala u smrtni oblik i na kraju stvorila kraljevsku porodicu Hyrule. U izvesnom smislu, ona je u suštini stvorila kraljevstvo Hyrule.
Igra je originalno planirana za objavu tokom 2022. godine, ali je potom odložena za 2023. Srećom, i dalje se očekuje da će se pojaviti u prvoj polovini sledeće godine.
Trenutni planovi su da The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom bude objavljena 12. maja 2023. godine za Nintendo Switch.
(IT mixer)