Kreiranje oglasa na LinkedIn-u funkcioniše na isti način kao i na ostalim društvenim mrežama, uz neznatnu razliku koja se tiče publike koja je malo „drugačija“
Zbog toga je dobro znati plasirati oglase na LinkedIn-u i obratiti se onima koji bi mogli postati vaši korisnici u bližoj ili daljoj budućnosti.
Neka pravila ipak postoje, a da biste ih znali i savladali, pomoći ćemo vam kroz nekoliko koraka.
Naslov
Naslov i fotografija su ono što prvo upada u oko, pa se treba potruditi oko tih detalja. Ne samo „usput“ već zahtjeva ozbiljan trud, kako bi prepoznali koga želite da vam pročita oglase. Na primjer, ako želite da plasirate softver za analizu podataka, tada se obratiti stručnjacima i osobama koje su spremne uložiti mnogo novca da za takve usluge. Morate biti ozbiljni, djelovati profesionalno i privući ih, na primjer, brojevima uspješnosti.
Konkretnije, ukoliko započnete naslov s frazama kao „Kako…“ ili „Kako ću…“, ljudi će biti znatiželjniji. Opširnije, u slučaju naslova za softver vezan uz analizu podataka, neki solidan naslov bio bi „Kako obraditi milione informacija sa sto posto uspješnosti“ ili „Kako obraditi u nekoliko sekundi milione informacija i nijednu ne baciti“. Znači, ostavlja se utisak da sve možete iskoristiti i donijeti benefit klijentu.
I bazirajte oglase na činjenicama jer na LinkedIn-u je ipak publika, kao što je rečeno, profesionalnija. Ne možete ići potpuno uopšteno kad je riječ o brojevima. Zato se u onaj naslov stavljaju „sekunde“, a ne „sekunda“. Ukratko, pridržavajte se „1+1=2“ umjesto „Kolika je vasiona?“. Nakon ovog nimalo lakog dijela ide još jedan teški…
Fotografija
Kad su u pitanju fotografije da biste pronašli neku koja će da plijeni pažnju vrlo je teško i ne postoji konkretno objašnjenje. Pokušajte se samo da se pridržavate naslova, budite jasni, profesionalni i ništa ne obećavajte već sugerišite, dokažite stručnost.
Najbolje je imati video oglas, tako da se fotografije mijenjaju. Postavite grafove koji dokazuju vašu uspješnost, izbacite brojeve koje takođe potvrđuju vašu uspješnost, „bombardirajte“ bivšim klijentima i uspjesima. Ako ste imali za klijenta neki jak brend, zašto ne početi s time. Dakle, naglasite ko je tražio vaše usluge i kome ste ih uspješno pružili.
Na kraju imajte na umu da LinkedIn nije Facebook, nije Instagram, a ni Twitter. Publika na njemu je starija i ozbiljnija. Nalazi se na LinkedIn-u kako bi tražila posao ili radnika, zato oglase, odnosno ponude, moraju da budu vezani upravo uz te detalje…
(ICT Business)
Dopadaju vam se tekstovi na IT-mixer.com? Podržite nas putem društvenih mreža na linkovima ispod. Lajkujte našu stranicu na Facebooku, budite informisani u svakom momentu.