NVIDIA predstavila novi AI alat GET3D, koji bi mogao da olakša programerima kreiranje igrica i stvaranje novih VR okruženja

 

NVIDIA želi da iskoristi maksimum prilikom stvaranja novih virtuelnih 3D svijetova sa svojim AI alatom GET3D.

GET3D može da generiše likove, zgrade, vozila i druge vrste 3D objekata, navodi NVIDIA, a novi Al alat bi takođe mogao da brzo pravi oblike. Kompanija napominje da GET3D može da generiše oko 20 objekata u sekundi koristeći jedan procesor.

Istraživački tim je konstruisao AI model koristeći sintetičke 2D slike 3D oblika snimljene iz više uglova. NVIDIA navodi da je bilo potrebno samo dva dana da unese oko milion slika u GET3D koristeći A100 Tensor Core procesor.

AI model može da kreira objekte sa „teksturama visoke vjernosti i složenim geometrijskim detaljima“, navela je Isha Salian koja je dio korporativnog tima kompanije.

Oblici koje GET3D kreira „su u obliku trouglaste mreže, poput modela od papira, prekriveni teksturiranim materijalom“, navela je Salian-ova.

 

Stvaranje virtuelnih 3D svijetova

 

Cilj je da se omogući korisnicima da brzo uvezu objekte u mašine za igre, 3D modele i filmske rendere za uređivanje, pošto će ih GET3D kreirati u kompatibilnim formatima. To znači da bi programerima moglo biti mnogo lakše da kreiraju velike virtuelne svijetove za igre i metaverzum. NVIDIA je navela robotiku i arhitekturu kao druge slučajeve gde se može koristiti novi GET3D model.

Kompanija je saopštila da na osnovu skupa podataka prilikom testiranja sa slikama automobila, GET3D je uspio da generiše limuzine, kamione, trkačke automobile i kombije. Takođe, alat uspjeva da generiše lisice, nosoroge, konje i medvede nakon što su za primjer korišćene slike životinja.

NVIDIA napominje da što je veće i raznovrsnije testiranje i primjeri koji se koriste „to je rezultat raznovrsniji i detaljniji“.

Uz pomoć drugog NVIDIA AI alata, StyleGAN-NADA, moguće je primijeniti različite stilove na određeni objekat sa tekstalnim upitima. Možete primijeniti izgled automobila, transformisati model kuće ili, kao što video prikazuje tehniku, koristiti pruge tigra na bilo kojoj drugoj životinji.

Istraživački tim kompanije koji je kreirao GET3D vjeruje da bi buduće verzije mogle da se baziraju na slikama iz stvarnog svijeta umjesto na sintetičkim podacima. Takođe, moguće je istovremeno koristiti alat na različitim vrstama 3D oblika odjednom, umjesto fokusiranja na jednu kategoriju objekata u određenom trenutku.

(Engadget)

 

Dopada vam se  IT-mixer? Podržite nas putem društvenih mreža na linkovima ispod. Lajkujte našu stranicu na Facebooku, budite informisani u svakom momentu.