Postoji nekoliko načina da počnete zarađivati na TikTok video platformi
Ne morate da imate desetine miliona pratilaca da počnete zarađivati na TikToku.
TikTok je zabilježio dramatično brz rast posljednjih godina. Tokom prošle godine premašio je milijardu mjesečno aktivnih korisnika.
Stoga ne čudi što mu se pridružila nova generacija digitalnih zvezda poput Čarlija D’Amelija i Edison Rej Isterling, koji su uspješno unovčili svoju slavu i stvorili poslovne imperije.
Ali ne morate da imate milione obožavalaca na Tiktoku da biste ostvarili prihod i počnete zarađivati na ovoj popularnoj video platformi. Postoji nekoliko načina na koje to možete učiniti. Evo pogleda na nekoliko njih.
Zarada direktno sa TikTok-a
TikTok nudi ugrađene alate za monetizaciju, uključujući poseban fond za kreatore sadržaja, funkciju za napojnicu, pretplate na striming i virtuelne poklone koji se mogu pretvoriti u novac.
Da biste dobili pristup pomenutom fondu, morate imati najmanje 18 godina, imati najmanje 10 hiljada pratilaca i snimiti sto hiljada ili više pregleda videa u periodu od 30 dana.
Morate imati najmanje 18 godina i najmanje 1000 pratilaca da biste dobili poklon tokom strima uživo. U drugim video snimcima važi isto starosno ograničenje, ali mora da ima najmanje sto hiljada pratilaca.
Što se savjeta tiče, morate imati najmanje 100 hiljada pratilaca pored toga što imate 18 godina.
Teško je predvidjeti koliko bi svaki od ovih alata mogao da donese jer iznosi zavise od brojnih faktora, kao što su broj pregleda videa, nivo interakcije, lokacija pregleda…
Saradnja sa brendovima, prodavcima i tehnološkim platformama
Već sa nekoliko hiljada pratilaca možete postati zanimljivi za oglašavanje.
Na primjer, influenserka Džejlin Bejden sa oko 19 hiljada pratilaca prikuplja oko 26 hiljada američkih dolara od sponzora, sponzorisanog sadržaja i partnerskog (pridruženog) marketinga.
Sponzorisani izazovi
Takođe je moguće zaraditi učešćem u sponzorisanim izazovima, koji su posebno popularni među prodavcima muzike.
Ovakvi izazovi omogućavaju izdavačkim kućama, umjetnicima i brendovima da objavljuju konkurse u kojima traže od korisnika da naprave video u kojem se pojavljuje određeni proizvod ili se koristi pesma, piše