Istraživanje koje je provedeno od strane Global Workforce Study pokazalo je da nedostaje oko 3,12 miliona radnika u sajber bezbjednosti i to je zaista enorman broj

 

Više od polovine svjetske populacije koristi internet, a nastaju i nove kompanije koje na internetu obezbjeđuju bolje bolje poslovanje što iziskuje i zapošljavanje novih radnika iz oblasti sajber bezbjednosti.

Naravno, cijelu priču iz sjenke prate sajber kriminalci.

Samim time, bilježi se veliki rast broj sajber napada. U godini pandemije koronavirusa mete su ranjivije nego ikad prije. Ujedno, stopa uspješnosti hakerskih napada jest na višim nivoima. Zbog svega toga potrebno je da se ulaže više nego ikad u bezbjednost.

Ipak, o kolikim je brojevima riječ, bolje u svom izvještaju navodi Atlas VPN. Mežutim, oni su se bavili temama vezanima za bezbjednost na internetu. Pa tako Atlas VPN naglašava koliko radnika na području bezbjednosti nedostaje u ovim trenucima na svjetskom nivou. To nekako bolje pokazuje kakva je situacija i koliko su sajber kriminalci u prednosti.

Nedostaje oko 3,12 miliona radnika u sajber bezbjednosti i to je enorman broj, a potvrdilo ju je istraživanje provedeno od strane Global Workforce Study. Ta je studija limitirana u smislu što se temelji isključivo na brojevima vezanima za objavljene oglase. Dosta kompanija uopšte ne zapošljava nove ljude u ovom području, bez obzira što im trebaju. Razlozi su nemar ili nedostatak novca.

Najviše oglasa je zabilježeno u Azijsko-pacifičkoj regiji – njih 2,04 miliona. To je 66 posto ukupne radne snage koja nedostaje u svijetu. U Latinskoj Americi nedostaje 527.000, u Sjevernoj Americi 376.000, u Evropi 168.000 radnika.

Ako se vremenom ovi brojevi ne smanje sajber kriminalci će nastaviti da trljaju ruke.

(ICT Business)

 

Dopadaju vam se tekstovi na IT-mixer.com? Podržite nas putem društvenih mreža na linkovima ispod. Lajkujte našu stranicu na Facebooku, budite informisani u svakom momentu.