Ukoliko vam nije poznato jedina dva zvanična mjesta za preuzimanje MSI AfterBurnera su Guru3D.com i MSI.com

Postoje prijave da su lažne verzije MSI AfterBurnera dostupne na webu. Čak 50 lažnih web stranica sada isporučuje zaraženu verziju. Instalira MSI afterburner i takođe ubacuje dodatni kod.

Cyble Intelligence and Research Lab (CRIL) nedavno je otkrio phishing kampanju koja koristi lažni MSI Afterburner softver kako bi zarazila igrače rudarima bitcoina i kradljivačima informacija. Tokom posljednja tri mjeseca, kompanija je otkrila oko 50 lažnih web stranica. Phishing stranice su identične MSI-jevoj službenoj stranici za preuzimanje ovog softvera. Nazivi domena se mogu koristiti za otkrivanje prevare. Cyble je uočio neke od lažnih domena, uključujući msi-afterburner-download.site, msi-afterburner.download i mslafterburners.com. Neki su već offline, ali drugi će im se nesumnjivo pridružiti. Zlonamjerni softver inficira žrtvinu mašinu pomoću XMR rudara koji se povezuje na rudarski bazen (mining pool) u pozadini kako bi prikupio Monero. U međuvremenu, zlonamjerni softver krade kritične informacije kao što su naziv mašine otetog korisnika, prijava i drugi podaci.

Ako imate novu grafičku karticu ili trebate ponovo instalirati MSI Afterburner, pobrinite se da je preuzmete preko MSI-jeve web stranice ili na Guru3D.com (koji su i kreatori ovog sofvera), a ne preko distributera treće strane.

Kada koristite Google, pažljivo pregledajte URL web stranice prije nego što kliknete. Koristite zdrav razum i nikada nemojte preuzimati softver od druge strane, čak i ako ih smatrate pouzdanima, jer bi mogli nesvjesno distribuirati zlonamjerni softver.

(Guru3D)

 

Dopada vam se  IT-mixer? Podržite nas putem društvenih mreža na linkovima ispod. Lajkujte našu stranicu na Facebooku, budite informisani u svakom momentu.