LinkedIn je predstavio funkciju pod nazivom Collaborative Articles (kolaborativni članci), koja koristi pokrenute razgovore zasnovane na vještačkoj inteligenciji

 

LinkedIn je svakako napravio veliki korak sa svojom funkcijom Collaborative Articles. Stvorio je platformu koja uklanja posrednika između stručnjaka i šire javnosti, omogućavajući članovima da dijele ideje i diskutuju o temama na mnogo efikasniji način. Štaviše, kompanija se u velikoj mjeri oslanja na AI da generiše svoj sadržaj, što je pristup koji bi se mogao suočiti sa kritikama, ali bi takođe mogao dovesti do razvoja sofisticiranijih algoritama i pametnijih AI aplikacija u budućnosti.

LinkedIn-ova funkcija Collaborative Articles je posljednja u dugom nizu inovativnih pristupa kreiranju sadržaja i diskusiji. Koncept korišćenja razgovora vođenih vještačkom inteligencijom za pokretanje razgovora između stručnjaka postoji već neko vrijeme, ali nikada nije primijenjen na tako sveobuhvatan način.

Platforma omogućava stručnjacima da podijele svoja znanja i razmišljanja na organizovan, efikasan način i omogućava korisnicima da procjene svoj doprinos. Pored toga, to je primer kako se AI može koristiti za generisanje sadržaja, pa čak i za njegovo usavršavanje, omogućavajući platformi da kreira sadržaj koji je relevantan i interesantan za svoje korisnike.

Upotreba vještačke inteligencije za generisanje sadržaja je zanimljiv razvoj, posebno kada je u pitanju kreiranje sadržaja. Algoritmi veštačke inteligencije postaju sve sofisticiraniji i sposobni su da proizvode sadržaj koji je veoma sličan onome što proizvode ljudi.

 

Članke usavršava urednički tim platforme

 

U slučaju LinkedIn-ove funkcije Collaborative Articles, AI se koristi za izradu članaka koje zatim usavršava urednički tim platforme. Ovaj pristup bi se mogao pokazati kao moćno sredstvo u procesu kreiranja sadržaja, jer omogućava efikasniju proizvodnju sadržaja koji je prilagođen potrebama čitalaca.

Potencijal da se AI koristi u kreiranju sadržaja je ogroman, a implikacije za budućnost stvaranja sadržaja su uzbudljive. Sa razvojem naprednijih AI algoritama, vjerovatno je da će sadržaj generisan sa AI postati sve češći u budućnosti. Pored funkcije Collaborative Articles, LinkedIn takođe radi na drugim funkcijama zasnovanim na vještačkoj inteligenciji, kao što je mehanizam za preporuke za posao, koji bi mogao da pomogne da se proširi domet AI u kreiranju sadržaja.

Funkcija Collaborative Articles je zanimljiv i inovativan pristup kreiranju sadržaja i razgovoru, i vjerovatno je da će slični pristupi postati sve češći u budućnosti. Razgovori vođeni vještačkom inteligencijom imaju potencijal da revolucionišu način na koji se sadržaj kreira i razgovara, a upotreba vještačke inteligencije za generisanje sadržaja mogla bi da otvori novo polje mogućnosti. Biće zanimljivo vidjeti kako će se ova funkcija dalje razvijati i kako će je usvojiti druge platforme i preduzeća u budućnosti.

Nije baš iznenađujuće što LinkedIn koristi AI barem u nekom svojstvu. Njegova matična kompanija, Microsoft, baca milijarde u ChatGPT-ovog programera, OpenAI, i radi na tome da doda tehnologiju mnogim svojim proizvodima. Osim toga, ideja o zajedničkim člancima se uklapa sa opštim nastojanjem LinkedIn-a da postane mjesto gdje profesionalci dolaze da uče, a ne samo da se pokazuju ili vode misli. Kompanija takođe ima odjeljenje LinkedIn Learning, koje je stvoreno nakon što je kompanija kupila sajt za e-učenje Linda.com.

(IT mixer)

 

Dopada vam se  IT-mixer? Podržite nas putem društvenih mreža na linkovima ispod. Lajkujte našu stranicu na Facebooku, budite informisani u svakom momentu.