iF Design Award 2023 je Honor Magic Vs telefonu dodijelila devet nagrada među kojima su nagrade za revolucionarno rješenje za „curenje zvuka” tokom poziva i funkciju Earbuds Temperature Measurement

 

Nagrade na iF Design Award 2023 je dobio Honor Magic Vs telefon za svoju kameru i to za video snimanje u filmskom režimu, Magic Take, More Highlights at One Shot, Solo Cut Mode i Multi-Video snimanje.

Prepoznate su i brojne druge Honor funkcije, uključujući AI Privacy Call i Earbuds Temperature Measurement, što naglašava veliku posvećenost kompanije dizajnu i inovacijama usmjerenim ka čoveku.

“Veoma smo srećni i počastvovani što smo primili brojne iF Design Awards. Ove nagrade potvrđuju našu viziju i ističu stvarnu potražnju za inovacijama koje su usmjerene na čoveka i koje rješavaju bolne tačke korisnika”, izjavio je George Zhao, izvršni direktor kompanije Honor Device Co. Ltd.

“Sa posvećenošću stvaranju novog inteligentnog sveta za sve, nastavićemo da pomjeramo granice tehnologije i dizajna, donoseći intuitivnija tehnološka rešenja u našim proizvodima i uslugama”, istakao je Zhao.

Honor Magic Vs nagrađen je zbog svojih, vodećih u industriji, šarki i ekrana, kao i za svoja sjajna iskustva koja su olakšana novom funkcijom split-screen navigacijom i režimom cross-screen collaboration.

U znak priznanja za inovativno iskustvo fotografisanja i snimanja video zapisa, funkcije: Snimanje videa u režimu filma; Magic Take, More Highlights at One Shot; Solo Cut Mode; i Multi-Video snimanje su nagrađene za primjer izvrsnog dizajna koji je usmjeren na čovjeka. Ove funkcije pomažu korisnicima da lakše snime visokokvalitetne snimke kako bi sačuvali svoje dragocjene trenutke.

iF Design Award 2023 takođe je prepoznala niz drugih Honor funkcija, nagrađujući Honor AI Privacy Call, revolucionarno rješenje za „curenje zvuka” tokom poziva, i funkciju Earbuds Temperature Measurement koja dolazi sa Honor 3 Pro slušalicama.

 

Nagrada iF Design Award

 

Nagrada iF Design Award je jedna od tri najistaknutije svetske nagrade za dizajn, zajedno sa nagradom Red Dot i Međunarodnom nagradom za izvrsnost u dizajnu (IDEA).

Sudeći po panelu međunarodnih stručnjaka za dizajn, nagrada iF Design Award je dobila skoro 11.000 prijava sa 56 tržišta širom svijeta.

Učesnici se takmiče u devet različitih disciplina i 82 kategorije nagrada, uključujući proizvod, pakovanje, komunikaciju i usluge dizajna, arhitekturu i enterijer arhitekturu, profesionalne koncepte, korisničko iskustvo kao i korisnički interfejs.

 

Honor Magic Vs – izgled

 

Sa oskudnih 12,9 mm kada je preklopljen, Magic Vs je nekoliko milimetara tanji od Galaxy Z Fold 4, a teži je i manji. Spoljni ekran takođe koristi tradicionalniji odnos stranica 21:9, umjesto mršavih ekrana koji se mogu videti na Samsung Galaxy Fold telefonima.

Dodajte redizajniranu šarku, koja omogućava da se dvije polovine zatvore bez razmaka, i više je kao da koristite običan telefon koji se ne sklapa prije nego što ga otvorite. Ne u potpunosti – ali ipak poboljšanje.

Postoji uobičajena mješavina metala i stakla koja sve to drži zajedno, sa završnom obradom nalik ogledalu na okviru i mat teksturom na zadnjoj strani koja nije tako klizava kao obično staklo. Modul zadnje kamere prilično strši, ali ima zaobljene ivice kako se ne bi zakačio za odjeću prilikom izvlačenja telefona iz džepa.

Šarka se otvara glatko, čini se dovoljno čvrsta kada se otvori na pola puta i nema vidljive praznine u šavovima na oba kraja. Honor smatra da je mehanizam dobar za 400.000 preklapanja, ili deset godina tipične upotrebe.

 

Honor Magic Vs – ekran

 

Imate opciju bočno postavljenog senzora otiska prsta, koji brzo otkriva vaše ekran, ili se možete osloniti na prepoznavanje lica da zaobiđe zaključani ekran. Nije iznenađujuće za moderan vodeći model, nema priključka za slušalice od 3,5 mm, a ležište za SIM karticu sa dva utora ne radi dobro sa microSD karticama. To znači da je 512 GB ugrađene memorije sve što dobijete.

Spoljašnji ekran je vrhunski ekran, sa većom stopom osvežavanja (120Hz na 90Hz unutrašnjeg ekrana) i boljom osvjetljenošću (1200 nita na 800 unutrašnjeg ekrana). OLED rezolucije 1080p izgleda poslovno, sa odnosom stranica 21:9 pogodnim za palac i predivno živim bojama.

Unutrašnji ekran je ne baš kvadratnog 7,9 inča, sa rezolucijom od 2272×1984. Ima odlične uglove gledanja, podjednako prodorne boje i ne djeluje previše plastično kao drugi  sklopivi telefoni. Premaz radi pristojan posao minimiziranja refleksije, čak i na otvorenom na jakom suncu. Još uvijek možete osjetiti nabor dok prelazite prstima preko njega, ali to je suptilan osjećaj.

Oba ekrana podržavaju HDR10+ video zapise, sa jasnim svjetlima i dubokim sjenkama uz pomoć tamno crne boje sa OLED panela. Sada postoji i podrška za olovku, nešto što je nedostajalo na OG Magic V.

 

Honor Magic Vs – Softver

 

Kada je lansiran u Kini, Honor Magic Vs je imao jedan od najmoćnijih mobilnih CPU-a. Qualcomm-ov Snapdragon 8+ Gen 1 će i dalje apsolutno skoro sve šta se nalazi u Google Play prodavnici, bilo da se radi o aplikacijama ili igricama, i može upravljati multitaskingom bez znojenja. Što je zgodno za sklopivi uređaj, gdje je radnja dvije stvari odjednom na većem unutrašnjem ekranu veliki dio privlačnosti.

Nismo vidjeli znakove trzanja ili usporavanja pri prelasku između početnih ekrana, učitavanju naših aplikacija i pregledavanju weba. Igre su funkcionisale glatko uz dobru brzinu kadrova, čak i kada su podešavanja većine detalja uključena, a aplikacije ne moraju često da se crtaju čak i kada ih imate nekoliko u pokretu odjednom.

Honor Magic Vs
Honor Magic Vs

Podijeljeni ekran uporedo koristi iskačuću traku sa prečicama, a plutajući prozori su koristan način za obavljanje više zadataka, iako je šteta što sve aplikacije ne podržavaju horizontalni podjelu kao i vertikalnu koja se koristi po defaultu.

Ne dobijate priključnicu za aplikacije koju je Google predstavio sa Androidom 12 (a Samsung je usvojio za Galaxy Z Fold 4), ali kada shvatite sistem prečica, dovoljno je lako koristiti dve aplikacije odjednom na unutrašnjem ekranu.

Kao što smo nedavno iskusili na drugim Honor telefonima, softver koji nudi firma zaostaje za svojim sada vodećim hardverom. Magic Vs ima obilje unapred instaliranih aplikacija, nedostatak prilagođavanja početnog ekrana i vizuelne greške na važnim mestima kao što je aplikacija za kameru.

 

Honor Magic Vs – Baterija

 

Sa 5000mAh, dobijate 10% povećanje kapaciteta baterije u odnosu na odlazeći Honor Magic V, i stavlja Magic Vs u rang sa tradicionalnim vodećim telefonima. Gledajući YouTube non-stop na većem unutrašnjem displeju, vidjeli smo između osam i deset sati prije nego što je trebalo uključiti, ali to nije tipičan slučaj upotrebe sklopivog uređaja.

Uglavnom korištenje vanjskog ekrana za pomicanje na društvenim mrežama, fotografisanje, upućivanje poziva i malo igranja igara omogućiće vam da izdržite cijeli dan, čak i kada dodate malo reprodukcije videa ili pregledavanja weba na unutrašnjem ekranu u miks.

Ne postoji bežično punjenje, što bi neke moglo biti razočaranje, ali barem je žično punjenje prikladno brzo. Telefon ima maksimalnu snagu od 66 W, a Honor u kutiji uključuje i punjač za napajanje. Potpuna dopuna traje manje od sat vremena, a brzi pitstop od 20 minuta obično je dobar za najmanje 50%.

 

Honor Magic Vs – Kamere

 

Magic Vs ima vrstu hardvera kamere kakvu biste očekivali od preklopnog vodećeg modela: 50MP glavni „snapper“ sa objektivom otvora blende f/1.9 i velikim Sony senzorom za snimanje puno svjetla, plus još dva senzora koje igraju pomoćne uloge.

Prvi je 50MP, f/2.0 ultrawide sa vidnim poljem od 122 stepena. To je poprilično šire od nekih rivala i znači da možete ubaciti impresivnu količinu u svaki snimak. U nekim slučajevima nam je zapravo bila preširoka, efektivno zumirajući toliko daleko od naših subjekata da su se izgubili među širom scenom.

Iako vam aplikacija za kameru omogućava digitalno zumiranje između 0,5x i 1x radi kompenzacije. Međutim, nije briljantan u očuvanju detalja, a boje nisu u skladu sa glavnim objektivom.

Telefoto od 8 MP sa 3x optičkim zumom i objektivom sa otvorom blende f/2,4 upotpunjuje set. To nije posebno veliki broj piksela i pokazuje se u bilo čemu osim (veoma) dobrom svjetlu. Događa se mnogo digitalnog izglađivanja, a opet ne sadrži mnogo detalja.

Honor Magic Vs preklopni telefon
Honor Magic Vs preklopni telefon

Glavni objektiv daje bolji prikaz, praveći dovoljno uvjerljive slike u uslovima dnevnog svjetla. Ekspozicija je obično dobro procijenjena, ne nedostaje površinskih detalja i ne izoštrava se pretjerano svaki snimak da bi se to postiglo.

Noću se osjeća nedostatak stabilizacije slike na glavnom objektivu, a snimcima je potrebna vrlo mirna ruka kako bi se izbjeglo podrhtavanje kamere i zamućeni elementi. Ekspozicija je dobro izbalansirana i boje izgledaju prirodno, ali detalji mogu biti pogođeni ili promašeni.

Telefoto radi bolje na ovom prednjem dijelu, zahvaljujući ugrađenom OIS-u, ali ga mogu odbiti svjetliji izvori svjetlosti. Boje su uglavnom uvjerljive, ali softver čini mnogo napora da eliminiše buku. Kao rezultat toga, rezultati mogu izgledati previše obrađeni.

Tu su i dvije selfie kamere sa bušenim rupama: jedna na vanjskom ekranu i druga na unutrašnjem. Obe selfi kamere imaju senzore od 16 MP i savršeno su pogodni za video pozive.

Magic Vs je dobar performans u svijetu sklopivih modela, ali značajan korak unazad u odnosu na najbolje telefone za fotografisanje.

(IT mixer)